The Sims

14. února 2015 v 11:43

Základní popis[editovat | editovat zdroj]

Hráč měl na starost jednu a více osobu (Simíka), kterému ze začátku hry postavil nebo koupil dům a musel se starat o jeho potřeby, které byly vyjádřeny ukazatelinálady, čistoty, společnosti, hladu, únavy, zábavy, prostředí apod. Pokud Simík měl některý z ukazatelů v kritickém stavu, nejdříve protestoval, pak následoval následek. Například když měl nulovou hygienu, začal zapáchat, pokud byl velmi unavený, mohl usnout ve stoje nebo omdlít, pokud měl kritické hodnoty na ukazatelipotřeby toalety, tak se počůral.
Hráč měl k dispozici 3 herní módy:
  • Život ve kterém se o Simíka staral, nechával ho chodit do práce, vařit, číst noviny, prostě žít (i když regulovanými příkazy)
  • Nákup byl určen pro vybavení domácnosti nebo exteriéru předměty (stůl, židle, sporák, sprcha...)
  • Stavbu kdy se čas v Simíkově světě zastavil a hráč mohl stavět/bourat dům, upravovat terén zahrady, stavět bazén apod.
Ve hře bylo kromě předdefinovaných postav možné si vytvořit vlastní postavu nebo celou rodinu. Oproti The Sims 2 v prvním dílu bylo možné sice vychovat v rodinědítě, ale to nikdy nedospělo a dospělí jedinci nestárli, mohli však zemřít následkem dlouhodobého zanedbání.

Rozšíření[editovat | editovat zdroj]

Hra si získala obrovské zástupy fanoušků bez rozdílu pohlaví. Maxis navíc nechal otevřená vrátka modifikacím a tak se postupně začaly objevovat nejen nové oblečky, ale i simíci vytvoření podle slavných postav, celé parcely s domy. Nakonec i obrovská řada různého vybavení pro simíkův dům.
Kromě těchto drobných úprav se začaly objevovat i různé patche, které hru upravovaly. Například Simové automaticky vynášeli koš nebo při převlékání neměli digitalizované choulostivé partie (Nude patch).
Aby toho nebylo málo, Maxis začal postupně vydávat datadisky, které rozšiřovaly hru o další místa a samozřejmě opět předměty, šaty, účesy, budovy. Simové tak mohli odjet na dovolenou v The Sims: Vacation nebo uspořádat pořádný večírek s datadiskem The Sims: House Party.
Hra od prvních sérií získala mezi hráči milióny fanoušků, kteří vytvořili různé vlastní hráčské youtube kanály nebo časopisy.
[skrýt]The Sims série
The SimsLogo of The Sims (2013).svg
The Sims 2
The Sims 3
The Sims 4
Console
Sims mimo série
Online Sims
Kategorie: The Sims
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama